Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – Family Loan rozwiązaniem problemów finansowych

Wpadnięcie w spiralę zadłużeń to niekiedy bardzo krótki proces składający się z kilku niewłaściwych decyzji lub zdarzeń losowych. Niestety o wiele trudniej się z niej wydostać. Banki odmawiają udzielenia kredytów konsolidacyjnych lub kolejnego zobowiązania na spłatę. Negatywna historia kredytowa ma również znaczenie dla wielu firm pożyczkowych. Czy zatem osoba zadłużona może skonsolidować swoje długi?

Rozwiązaniem jest gwarant

Family Loan to opcja, z której skorzystać może każda osoba zadłużona, bez względu na to, jakie posiada zadłużenie. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych przyznawany jest dzięki posiadaniu poręczyciela. W przypadku niesolidności w spłacie ze strony klienta instytucji finansowej, odpowiedzialność za kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych spada na żyranta. Firmy pożyczkowe zabezpieczają się w ten sposób przed stratami nie bez powodu. Według raportu InfoDług Marzec 20191 łączna kwota zaległych zobowiązań wynosi 73,97 mld zł, z czego niemal 50 proc. to zobowiązania kredytowe.

Kto może być gwarantem?

Każda instytucja finansowa określa własne kryteria wobec osoby, która ma zostać poręczycielem kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. Korzystając z oferty Family Loan należy wybrać osobę, które ma od 25 do 75 lat i zamieszkuje na terenie Polski. Istotne jest również, by gwarant posiadał na własność nieruchomość lub miał dobrą historię kredytową. Warto również podkreślić, że żyrantem może zostać tylko ta osoba, która zna osobiście kredytobiorcę. Może to być więc zarówno członek rodziny, jak i przyjaciel czy znajomy.

Czy trudno jest otrzymać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Firma pożyczkowa odmawia w trzech przypadkach:

  • gdy kredytobiorcę nie stać na spłatę miesięcznej raty
  • gdy kredytobiorca ogłosił upadłość konsumencką
  • gdy nie posiada historii kredytowej w BIK.

W przypadku spełnienia wszystkich wymagań postawionych przez Family Loan, otrzymanie gotówki na konto to proces łatwy i szybki. Weryfikacja następuje niemal natychmiast po przesłaniu wniosku, a informacja o decyzji przesyłana jest w formie maila lub SMS.