Prywatne pożyczki dla zadłużonych – dlaczego lepiej poszukać alternatywę?

Zadłużenie to czas niezwykle trudny, pełen negatywnych emocji, stresu i szukania wyjścia lub choćby jakiegoś punktu zahaczenia. W takich sytuacjach każde rozwiązanie wydaje się być dobre, ale mimo wszystko trzeba myśleć trzeźwo! Współcześnie dostępnych jest wiele sposobów i form pomocy dla osób posiadających zadłużenie, dlatego w myśl zasady – pośpiech to zły doradca – warto przeanalizować możliwości oferowane przez rynek finansowy.

Dlaczego prywatna pożyczka dla zadłużonych może okazać się większym problemem niż się wydaje?

Przede wszystkim rozwiązanie to rzadko bywa korzystne pod względem oprocentowania. Prywatny inwestor dysponujący odpowiednim kapitałem chce przede wszystkim zarobić na pożyczce prywatnej, a że nie udziela ich tyle, co instytucja finansowa, koszty te bywają naprawdę olbrzymie. Warto również zauważyć, że prywatna pożyczka dla zadłużonych nie jest produktem łatwo dostępnym. Mogą pojawić się całkiem duże trudności w znalezieniu inwestora.

Przekonujące może być natomiast brak dostępu takich osób oferujących tego typu zobowiązania do baz BIK i BIG. Obecnie jednak wiele firm pożyczkowych, mimo posiadania dostępu, korzysta z innych form oceny ryzyka udzielenia zobowiązania, co może skłonić do pożyczenia właśnie tam.

Firmy pożyczkowe – zalet nie ma końca?

Autor bloga Rekin Finansów tak podsumowuje obecną sytuację na rynku finansowym:

„Banki tracą setki tysięcy klientów rocznie na rzecz firm pożyczkowych. Chwilówki są coraz tańsze, szczególnie te ratalne, gdzie często okazuje się już, że firma pożyczkowa daje tańszą pożyczkę prywatną ratalną niż w banku. Dostanie pożyczki prywatne w firmie pożyczkowej jest prostsze i szybsze”.

Klienci przenoszą się z banków, które przecież są synonimem bezpiecznego pożyczania, dlatego osoby zainteresowane pożyczkami prywatnymi, których brawo bankowe nie obejmuje, nie powinni mieć wątpliwości. Firmy pożyczkowe wśród swoich produktów mają mnóstwo propozycji dla osób z zadłużeniami.