Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – obalamy mity!

Zobowiązania udzielane bez sprawdzania baz i zdolności kredytowej to duża dogodność dla tych, którym z powodu negatywnej historii kredytowej banki odmawiały. Temat ten w wielu środowiskach jest nie do końca znany, dlatego wokół niego narosło wiele mitów, które w tym artykule zamierzamy obalić

MIT: Pożyczkobiorca nie musi spełniać żadnych kryteriów

Brak sprawdzania baz, takich jak BIK czy KRD nie oznacza, że zobowiązania są udzielane każdemu, kto się o nie ubiega. Brak sprawdzania BIKu oznacza tylko tyle, że firma pożyczkowa wybrała inny sposób oceny ryzyka związanego z przyznaniem pożyczki długoterminowej dla zadłużonych. Artykuł 9 Ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim narzuca obowiązek sprawdzania zdolności konsumenta do spłaty zobowiązania, jednak pozostawia dowolność w sposobie wyboru metody:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.1

MIT: Pożyczki dla zadłużonych przyznawane są tylko na małe kwoty

Wśród produktów finansowych stworzonych z myślą o osobach z zadłużeniem dostępne są również pożyczki długoterminowe dla zadłużonych bez BIK. To rozwiązanie pozwala uzyskać dużą kwotę i spłacać ją w dogodnych ratach nawet przez kilka lat. Instytucje pozabankowe mają w ofercie pożyczki długoterminowe dla zadłużonych i wybierają dwie alternatywy dla baz – oświadczenie o dochodach przy niewielkich pożyczkach oraz poręczyciel przy kwotach na kilkadziesiąt tysięcy.

MIT: Pożyczka długoterminowa bez BIK ma duże oprocentowanie

Na rynku finansowym dostępnych jest mnóstwo ofert, których oprocentowanie jest niezwykle rozbieżne. Nie warto jednak oceniać wszystkich propozycji przez pryzmat tej najmniej korzystnej. Osoby zadłużone mają do wyboru sporo możliwości, dlatego analiza produktów finansowych różnych instytucji pozwoli wybrać taką, która będzie miała najbardziej atrakcyjne warunki. Trafiając na promocję, możliwe jest uzyskanie zobowiązania o wiele korzystniejszego niż standardowa opcja dla osób z dobrą historią kredytową.